kaime(at)kaime.net
KILPAILUTOIMINTA 2019 SM talvi Hartola ja Joutsa 8.-9.3.2019 Pikakilpailu 8. Arto Huotari 11. Tapani Piirainen Joukkuekilpailu: 5. Kaime Yleinen sarja: 8. Arto Huotari 9. Tapani Piirainen Taitosarja: 15. Teuvo Jalonen 28. Harri Kemppainen 32. Reino Seilonen Joukkuekilpailu: 4. Kaime SM kesä Suonenjoki ja Leppävirta 20.9.-21.9.2019 Pikakilpailu yleinen 11. Arto Huotari Pikakilpailu taito 1. Harri Kemppainen 24. Ensio Kariluoto 31. Teuvo Jalonen Yleinen sarja: 3. Arto Huotari Taitosarja: 6. Reino Seilonen 7. Harri Kemppainen 26. Ensio Kariluoto PSM Rovaniemi talvi 2.3.2019 Taitosarja: 4. Eero Lång 7. Ensio Kariluoto 12. Pentti Kela PSM kesä Taivalkoski 12.7.2019 Taitosarja: 3. Tapani Piirainen 5. Risto Puolanne 9. Teuvo Jalonen Pm talvi Kajaani 23.2.2019 Yleinen sarja: 1. Arto Huotari 2. Tapani Piirainen Taitosarja: 1. Pekka Kaartinen 2. Reino Seilonen 3. Harri Kemppainen Pm kesä Sotkamo 1.7.2019 Taitosarja: 1. Reino Seilonen 2. Risto Puolanne 3. Harri Kemppainen VUODEN 2019 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Arto Huotari ja taitosarja Harri Kemppainen KILPAILUTOIMINTA 2018 SM talvi Pielavesi 9.3.2018 Kiuruvesi 10.3.2018 Pikakilpailu 62. Tapani Piirainen 63. Pekka Kaartinen 68. Risto Puolanne Joukkuekilpailu: 24. Kaime Yleinen sarja: 6. Pekka Kaartinen 41. Tapani Piirainen Taitosarja: 54. Eero Lång 39. Raino Mononen 42. Harri Kemppainen Joukkuekilpailu: 7. Kaime SM kesä Taivalkoski 31.8.2018 Pudasjärvi 1.9.2018 Pikakilpailu yleinen 1. Arto Huotari 12. Pekka Kaartinen Pikakilpailu taito 11. Reivo Seilonen 16. Teuvo Jalonen 18. Harri Kemppainen Joukkuekilpailu: 1. Kaime Yleinen sarja: 13. Arto Huotari 23. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1. Reino Seilonen 7. Ensio Kariluoto 34. Risto Puolanne Joukkuekilpailu: 6. Kaime PSM talvi Suomussalmi 3.3.2018 Yleinen sarja: 1. Arto Huotari 2. Pekka Kaartinen 8. Hannu Karila Taitosarja: 3. Eero Lång 7. Pentti Kela 7. Reino Seilonen PSM kesä 9.6.2018 Keminmaa Taitosarja: 4. Reino Seilonen 6. Ensio Kariluoto 10. Risto Puolanne Pm talvi Sotkamo 16.2.2018 Yleinen sarja: 1. Tapani Piirainen 2. Arto Huotari 3. Hannu Karila Taitosarja: 1. Reino Seilonen 2.Pentti Kela 3. Ensio Kariluoto Pm kesä Kajaani 2.7.2018 Taitosarja: 1. Jouko Lukkari 2. Pekka Kaartinen 3. Risto Puolanne VUODEN 2018 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Pekka Kaartinen ja taitosarja Eero Lång KILPAILUTOIMINTA 2017 SM talvi 3.-4.3.2017 Savonlinna Pikakilpailu 14. Arto Huotari, 54. Harri Kemppainen 57. Eero Lång Joukkuekilpailu: 12. Kaime Yleinen sarja: 25. Arto Huotari, 49. Eero Lång 52 Pekka Pesonen Taitosarja: 8. Ensio Kariluoto, 22. Reino Seilonen 30. Teuvo Jalonen Joukkuekilpailu: 8. Kaime

SM kesä 8.-9.9.2017 Kalajoki

Pikakilpailu yleinen 11. Arto Huotari 14. Pekka Kaartinen Pikakilpailu taito 30. Harri Kemppainen 35. Pentti Kela 57. Ensi Kariluoto Joukkuekilpailu: 6. Kaime Yleinen sarja: 7. Pekka Kaartinen 25. Arto Huotari Taitosarja: 3. Reino Seilonen 29. Risto Puolanne 47.Eero Lång Joukkuekilpailu: 5. Kaime

PSM talvi 24.2.2017 Taivalkoski

Yleinen sarja: 2. Arto Huotari 4. Pekka Kaartinen 14 Pekka Pesonen Taitosarja: 3. Harri Kemppainen 7. Reino Mononen 11. Ensi Kariluoto

PSM kesä 26.7.2017 Sotkamo

Yleinen sarja: 3. Arto Huotari 5. Pekka Kaartinen Taitosarja: 3. Harri Kemppainen 4. Reino Seilonen 11. Risto Puolanne

Pm talvi 25.3.2017 Kuhmo

Yleinen sarja: 1. Pekka Kaartinen 2. Pekka Pesonen 3. Eero Lång Taitosarja: 1. Ensio Kariluoto 2.Teuvo Jalonen 3. Risto Puolanne

Pm kesä 26.7.2017 Sotkamo

Yleinen sarja: 1. Arto Huotari 2. Pekka Kaartinen 3. Eero Lång Taitosarja: 1. Harri Kemppainen 2.Reino Seilonen 3. Risto Puolanne VUODEN 2017 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Arto Huotari ja taitosarja Reino Seilonen KILPAILUTOIMINTA 2016

SM talvi Kouvola 4.-5.3.2016

Pikakilpailu 1. Pekka Kaartinen 41. Arto Huotari ja 87. Teuvo Jalonen Joukkuekilpailu: 14. Kaime Yleinen sarja: 21. Arto Huotari 43. Pekka Kaartinen ja 47 Eero Lång Taitosarja: 31. Ensio Kariluoto 47. Harri Kemppainen ja 53. Reino Seilonen Joukkuekilpailu: 12. Kaime

SM kesä Tammela 9.-10.9.2016

Pikakilpailu yleinen 2. Arto Huotari 14. Pekka Kaartinen Pikakilpailu taito 3. Harri Kemppainen 20. Ensio Kariluoto ja 27. Reino Seilonen Joukkuekilpailu: 4. Kaime Yleinen sarja: 14. Arto Huotari 15. Pekka Kaartinen Taitosarja: 6. Eero Lång 15. Reino Seilonen ja 29. Tapani Piirainen Joukkuekilpailu: 3. Kaime

PSM talvi Keminmaa 24.2.2016

Yleinen sarja: 8. Eero Lång Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen 3. Risto Puolanne ja 6. Ensi Kariluoto

PSM kesä Taivalkoski 12.8.2016

Yleinen sarja: 5. Arto Huotari Taitosarja: 2. Harri Kemppainen 9. Jouko Lukkari ja 11. Teuvo Jalonen

Pm talvi Suomussalmi 19.3.2016

Yleinen sarja: 1 . Pekka Kaartinen 2. Tapani Piirainen ja 3. Arto Huotari Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen 2. Ensio Kariluoto ja 3. Risto Puolanne

Pm kesä Paltamo 2.7.2016

Taitosarja: 1. Jouko Lukkari 2. Arto Huotari ja 3. Tapani Piirainen VUODEN 2016 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Arto Huotari ja taitosarja Reino Seilonen
Kilpailumenestystä vuosien varrelta Kilpailumenestystä vuosien varrelta < 2015
Kainuun metsätaito ry
kaime(at)kaime.net
KILPAILUTOIMINTA 2019 SM talvi Hartola ja Joutsa 8.-9.3.2019 Pikakilpailu 8. Arto Huotari 11. Tapani Piirainen Joukkuekilpailu: 5. Kaime Yleinen sarja: 8. Arto Huotari 9. Tapani Piirainen Taitosarja: 15. Teuvo Jalonen 28. Harri Kemppainen 32. Reino Seilonen Joukkuekilpailu: 4. Kaime SM kesä Suonenjoki ja Leppävirta 20.9.-21.9.2019 Pikakilpailu yleinen 11. Arto Huotari Pikakilpailu taito 1. Harri Kemppainen 24. Ensio Kariluoto 31. Teuvo Jalonen Yleinen sarja: 3. Arto Huotari Taitosarja: 6. Reino Seilonen 7. Harri Kemppainen 26. Ensio Kariluoto PSM Rovaniemi talvi 2.3.2019 Taitosarja: 4. Eero Lång 7. Ensio Kariluoto 12. Pentti Kela PSM kesä Taivalkoski 12.7.2019 Taitosarja: 3. Tapani Piirainen 5. Risto Puolanne 9. Teuvo Jalonen Pm talvi Kajaani 23.2.2019 Yleinen sarja: 1. Arto Huotari 2. Tapani Piirainen Taitosarja: 1. Pekka Kaartinen 2. Reino Seilonen 3. Harri Kemppainen Pm kesä Sotkamo 1.7.2019 Taitosarja: 1. Reino Seilonen 2. Risto Puolanne 3. Harri Kemppainen VUODEN 2019 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Arto Huotari ja taitosarja Harri Kemppainen KILPAILUTOIMINTA 2018 SM talvi Pielavesi 9.3.2018 Kiuruvesi 10.3.2018 Pikakilpailu 62. Tapani Piirainen 63. Pekka Kaartinen 68. Risto Puolanne Joukkuekilpailu: 24. Kaime Yleinen sarja: 6. Pekka Kaartinen 41. Tapani Piirainen Taitosarja: 54. Eero Lång 39. Raino Mononen 42. Harri Kemppainen Joukkuekilpailu: 7. Kaime SM kesä Taivalkoski 31.8.2018 Pudasjärvi 1.9.2018 Pikakilpailu yleinen 1. Arto Huotari 12. Pekka Kaartinen Pikakilpailu taito 11. Reivo Seilonen 16. Teuvo Jalonen 18. Harri Kemppainen Joukkuekilpailu: 1. Kaime Yleinen sarja: 13. Arto Huotari 23. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1. Reino Seilonen 7. Ensio Kariluoto 34. Risto Puolanne Joukkuekilpailu: 6. Kaime PSM talvi Suomussalmi 3.3.2018 Yleinen sarja: 1. Arto Huotari 2. Pekka Kaartinen 8. Hannu Karila Taitosarja: 3. Eero Lång 7. Pentti Kela 7. Reino Seilonen PSM kesä 9.6.2018 Keminmaa Taitosarja: 4. Reino Seilonen 6. Ensio Kariluoto 10. Risto Puolanne Pm talvi Sotkamo 16.2.2018 Yleinen sarja: 1. Tapani Piirainen 2. Arto Huotari 3. Hannu Karila Taitosarja: 1. Reino Seilonen 2.Pentti Kela 3. Ensio Kariluoto Pm kesä Kajaani 2.7.2018 Taitosarja: 1. Jouko Lukkari 2. Pekka Kaartinen 3. Risto Puolanne VUODEN 2018 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Pekka Kaartinen ja taitosarja Eero Lång KILPAILUTOIMINTA 2017 SM talvi 3.-4.3.2017 Savonlinna Pikakilpailu 14. Arto Huotari, 54. Harri Kemppainen 57. Eero Lång Joukkuekilpailu: 12. Kaime Yleinen sarja: 25. Arto Huotari, 49. Eero Lång 52 Pekka Pesonen Taitosarja: 8. Ensio Kariluoto, 22. Reino Seilonen 30. Teuvo Jalonen Joukkuekilpailu: 8. Kaime

SM kesä 8.-9.9.2017 Kalajoki

Pikakilpailu yleinen 11. Arto Huotari 14. Pekka Kaartinen Pikakilpailu taito 30. Harri Kemppainen 35. Pentti Kela 57. Ensi Kariluoto Joukkuekilpailu: 6. Kaime Yleinen sarja: 7. Pekka Kaartinen 25. Arto Huotari Taitosarja: 3. Reino Seilonen 29. Risto Puolanne 47.Eero Lång Joukkuekilpailu: 5. Kaime

PSM talvi 24.2.2017 Taivalkoski

Yleinen sarja: 2. Arto Huotari 4. Pekka Kaartinen 14 Pekka Pesonen Taitosarja: 3. Harri Kemppainen 7. Reino Mononen 11. Ensi Kariluoto

PSM kesä 26.7.2017 Sotkamo

Yleinen sarja: 3. Arto Huotari 5. Pekka Kaartinen Taitosarja: 3. Harri Kemppainen 4. Reino Seilonen 11. Risto Puolanne

Pm talvi 25.3.2017 Kuhmo

Yleinen sarja: 1. Pekka Kaartinen 2. Pekka Pesonen 3. Eero Lång Taitosarja: 1. Ensio Kariluoto 2.Teuvo Jalonen 3. Risto Puolanne

Pm kesä 26.7.2017 Sotkamo

Yleinen sarja: 1. Arto Huotari 2. Pekka Kaartinen 3. Eero Lång Taitosarja: 1. Harri Kemppainen 2.Reino Seilonen 3. Risto Puolanne VUODEN 2017 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Arto Huotari ja taitosarja Reino Seilonen KILPAILUTOIMINTA 2016

SM talvi Kouvola 4.-5.3.2016

Pikakilpailu 1. Pekka Kaartinen 41. Arto Huotari ja 87. Teuvo Jalonen Joukkuekilpailu: 14. Kaime Yleinen sarja: 21. Arto Huotari 43. Pekka Kaartinen ja 47 Eero Lång Taitosarja: 31. Ensio Kariluoto 47. Harri Kemppainen ja 53. Reino Seilonen Joukkuekilpailu: 12. Kaime

SM kesä Tammela 9.-10.9.2016

Pikakilpailu yleinen 2. Arto Huotari 14. Pekka Kaartinen Pikakilpailu taito 3. Harri Kemppainen 20. Ensio Kariluoto ja 27. Reino Seilonen Joukkuekilpailu: 4. Kaime Yleinen sarja: 14. Arto Huotari 15. Pekka Kaartinen Taitosarja: 6. Eero Lång 15. Reino Seilonen ja 29. Tapani Piirainen Joukkuekilpailu: 3. Kaime

PSM talvi Keminmaa 24.2.2016

Yleinen sarja: 8. Eero Lång Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen 3. Risto Puolanne ja 6. Ensi Kariluoto

PSM kesä Taivalkoski 12.8.2016

Yleinen sarja: 5. Arto Huotari Taitosarja: 2. Harri Kemppainen 9. Jouko Lukkari ja 11. Teuvo Jalonen

Pm talvi Suomussalmi 19.3.2016

Yleinen sarja: 1 . Pekka Kaartinen 2. Tapani Piirainen ja 3. Arto Huotari Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen 2. Ensio Kariluoto ja 3. Risto Puolanne

Pm kesä Paltamo 2.7.2016

Taitosarja: 1. Jouko Lukkari 2. Arto Huotari ja 3. Tapani Piirainen VUODEN 2016 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Arto Huotari ja taitosarja Reino Seilonen
Kilpailumenestystä vuosien varrelta Kilpailumenestystä vuosien varrelta < 2015
Kainuun metsätaito ry