kaime(at)kaime.net

KILPAILUTOIMINTA 2013

SM talvi Juupajoki 1.-2.3.2013

Yleinen sarja:                      8. Arto Huotari  63 Eero Lång ja 67. Pekka Pesonen Taitosarja:                           14. Ensio Kariluoto, 19. Reino Seilonen  ja 20. Risto Puolanne Joukkuekilpailu:                   9. KAIME SM kesä Espoo 13.9.-14.9.2013 Yleinen sarja:                     17. Arto Huotari ja 49 Pekka Kaartinen Taitosarja:                           17. Jouko Lukkari 33. Reino Seilonen ja 49. Ensio Kariluoto. Joukkuekilpailu:                  12. KAIME PSM talvi 25.1.2013 Keminmaa Yleinen sarja:                      10. Eero Lång  ja 13. Pekka Pesonen Taitosarja:                           4. Risto Puolanne,  6. Jouko Lukkari  7. Ensio Kariluoto PSM kesä 6.6.2013 Kiiminki Jääli Yleinen sarja:                     Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen 2. Eero Lång ja 3. Jouko Lukkari Pm talvi 16.2.2013 Suomussalmi Yleinen sarja:                      1.Arto Huotari  2.Tapani Piirainen ja 3. Eero Lång Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen  2 Ensio Kariluoto ja 3. Reino Seilonen Pm kesä 8.7.2013 Vuokatti Taitosarja:                           1. Arto Huotari 2. Risto Puolanne  3. Ensio Kariluoto VUODEN 2013 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Arto Huotari ja taitosarja Jouko Lukkari

KILPAILUTOIMINTA 2012

SM talvi 9.-10.3.2012 Nastola Pajulahti

Yleinen sarja:                      21. Arto Huotari 27. Pekka kaartinen 28. Tapani Piirainen Taitosarja:                           30. Eero Lång, 43. Jouko Lukkari  ja 67. Teuvo Jalonen Viesti: Joukkuekilpailu:                  11. KAIME SM kesä Laukaa 21.-22.9.2012 Yleinen sarja:                     33. Arto Huotari ja 60 Pekka Kaartinen Taitosarja:                           21. Teuvo Jalonen  28. Jouko Lukkari ja 46. Risto Puolanne. Viesti:Veteraanit                 7. KAIME Joukkuekilpailu:                  14. KAIME PSM talvi 24.2.2012 Ii Yleinen sarja:                      4. Hannu Karila  7. Arto Huotari ja 11. Pekka Pesonen Taitosarja:                           2.. Ensio Kariluoto 4. Olavi Koutaniemi ja 5. Teuvo Jalonen PSM kesä 8.6.2012 Rovaniemi Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari Taitosarja:                           7. Teuvo Jalonen  9. Ensio Kariluoto 10. Jouko Lukkari Pm talvi 7.1.2012 Sotkamo Yleinen sarja:                      1.Pekka Pesonen  2. Hannu Karila ja 3. Tapani Piirainen Taitosarja:                           1. Heikki Rahko  2 Reino Seilonen  ja 3. Risto Puolanne Pm kesä kesä 2.7.2012 Kuhmo Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen 2. Jouko Lukkari  3. Jouko Mäkelä VUODEN 2012 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Arto Huotari ja taitosarja Jouko Lukkari

KILPAILUTOIMINTA 2011

SM talvi 18.3.-19.3.2011 Pello

Yleinen sarja:                      10. Tapani Piirainen, 20. Arto Huotari  ja 23. Osmo Hämäläinen Taitosarja:                           2. Ensio Kariluoto, 6. Teuvo Jalonen ja 8. Olavi Koutaniemi Viesti:                                  5. KAIME Joukkuekilpailu:                   1. KAIME SM kesä 9.9.-10.9.2011 Heinola ja Hartola Yleinen sarja:                     11. Hannu Karila 19. Arto Huotari ja 57 Osmo Hämäläinen Taitosarja:                           9. Reino Seilonen 15. Harri Kemppainen ja 17. Teuvo Jalonen Viesti:Veteraanit                  5. KAIME 1 ja  6.  KAIME 2           Joukkuekilpailu:                   5. KAIME PSM talvi 5.3.2011 Puolanka Yleinen sarja:                      3. Arto Huotari , 8. Pekka Kaartinen ja 12. Eero Lång Taitosarja:                           1.. Ensio Kariluoto 2. Harri Kemppainen ja 8. Jouko Lukkari PSM kesä 12.8.2011 Kajaani Yleinen sarja:                      4. Arto Huotari 5. Hannu Karila ja 6. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Harri Kemppainen, 3. Risto Puolanne ja 11. Teuvo Jalonen Pm talvi 5.2.2011 Paltamo Yleinen sarja:                      1.Eero Lång  2. Hannu Karila ja 3. Tapani Piirainen Taitosarja:                           1. Ensio Kariluoto  2 Teuvo Jalonen  ja 3. Olavi Koutaniemi Pm kesä kesä 12.8.2011 Kajaani Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari 2. Hannu Karila ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Harri Kemppainen  2. Risto Puolanne 3. Teuvo Jalonen  VUODEN 2011 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Arto Huotari ja taitosarja Teuvo Jalonen

KILPAILUTOIMINTA 2010

SM talvi Salo 26.-27.2.2010

Yleinen sarja:                      12. Eero Lång, 37. Tapani Piirainen ja  44. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           23. Harri Kemppainen, 24. Jouko Lukkari ja 27 Risto Puolanne Viesti:                                  8. KAIME Joukkuekilpailu:                   9. KAIME SM kesä Ähtäri 10.-11.9.2010 Yleinen sarja:                     16. Pekka Kaartinen 26. Arto Huotari ja 39. Eero Lång Taitosarja:                           17. Teuvo Jalonen 27. Harri Kemppainen ja  30. Risto Puolanne Viesti:                                Joukkuekilpailu:                  6. KAIME PSM talvi Posio 12.2.2010 Yleinen sarja:                      4. Arto Huotari , 7. Rauno Pyykkönen ja 8. Osmo Hämäläinen Taitosarja:                           2. Jouko Lukkari  3. Ensio Kariluoto ja 6. Olavi Koutaniemi PSM kesä Taivalkoski 27.8.2010 Yleinen sarja:                      2. Pekka Kaartinen, 3. Hannu Karila ja 6. Eero Lång Taitosarja:                           4. Risto Puolanne, 7. Teuvo Jalonen ja 8. Ensio Kariluoto Pm talvi Kajaani 13.3.2010 Yleinen sarja:                      1.Pekka Pesonen  2. Pekka Kaartinen ja 3. Osmo Hämäläinen Taitosarja:                           1. Harri Kemppainen  2 Jouko Lukkari  ja 3. Risto Puolanne Pm kesä Suomussalmi 6.7.2020 Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari 2. Teuvo Jalonen ja 3. Hannu Karila Taitosarja:                           1. Jouko Lukkari  2. Risto Puolanne 3. Ensio Kariluoto  VUODEN 2010 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Pekka Kaartinen ja taitosarja Harri Kemppainen

KILPAILUTOIMINTA 2009

SM talvi Tampere 6-7.3.

Yleinen sarja:                      3. Pekka Pesonen, 18. Arto Huotari, ja  22. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           11. Olavi Koutaniemi, 20. Reino Seilonen ja 42. Jouko Mäkelä Viesti:                                  9. KAIME 2 Joukkuekilpailu:                   3. KAIME (Pekka Pesonen, Arto Huotari, Pekka Kaartinen, Olavi Koutaniemi  , Reino                                                 Seilonen) SM kesä ÖSI Luoto ja Uusikaarlepyy 11.-12.9.2009 Yleinen sarja:                      19. Eero Lång, 27. Arto Huotari, ja 35. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           19. Ensio Kariluoto, 43 Harri Kemppainen ja 53 Teuvo Jalonen Viesti:                                Joukkuekilpailu:                    8. KAIME PSM talvi Pudasjärvi 27.2. Yleinen sarja:                      3. Eero Lång, 4. Arto Huotari ja 5.Pauli Kemppainen Taitosarja:                           1. Ensio Kariluoto 4. Jouko Lukkari ja 6. Risto Puolanne PSM kesä Kemi 4.7. Yleinen sarja:                      9. Arto Huotari, 10. Eero Lång Taitosarja:                           1. Jouko Lukkari, 2. Risto Puolanne ja 8. Teuvo Jalonen Pm talvi Puolanka 28.2.     Yleinen sarja:                      1.Pekka Pesonen  2. Eero Lång  ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Reino Seilonen 2 Harri Kemppainen  ja 3.Olavi Koutaniemi Pm kesä Kuhmo  6.6. Yleinen sarja:                      1. Reino Seilonen 2. Pekka Kaartinen ja 3. Eero Lång Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen 2. Risto Puolanne 3. Ensio Kariluoto  VUODEN 2009 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Arto Huotari ja taitosarja Ensio Kariluoto

KILPAILUTOIMINTA 2008

Kesä Joensuu 12-13.9.

Yleinen sarja:                      9. Hannu Karila, 29. Arto Huotari, ja 40. Teuvo Jalonen Taitosarja:                           21. Jouko Lukkari, 27. Risto Puolanne ja 35 Eero Lång Viesti:                                Joukkuekilpailu:                  7. KAIME PSM talvi Suomussalmi 15.3. Yleinen sarja:                      5. Eero Lång, 6. Pauli Kemppainen ja 8. Hannu Karila Taitosarja:                           1. Reino Mononen 2. Jouko Mäkelä ja 3. Ensio Kariluoto PSM kesä Vuokatti 5.7. Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari 11. Pekka Kaartinen ja 16. Eero Lång Taitosarja:                           1. Ensio Kariluoto, 10. Risto Puolanne ja  22. Timo Orre Pm talvi Paltamo 27.2.      Yleinen sarja:                      1.Arto Huotari  2. Antti Heikkinen  3. Pauli Kemppainen Taitosarja:                           1. Tauno Väisänen, 2 Jouko Lukkari  3.Timo Impiö Pm kesä Vuokatti 5.7. Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari 2. Pekka Kaartinen ja 3. Eero Lång Pm kesä Paltamo 8.7. Taitosarja:                           1. Risto Puolanne, 2. Jouko Lukkari  3. Harri Kemppainen Kainuun cup:                  Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari, 2. Antti Heikkinen ja 3. Pauli Kemppainen Taitosarja:                           1. Tauno Väisänen, 2. Ensio Kariluoto ja 3. Reino Mononen  VUODEN 2008 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Hannu Karila ja taitosarja Jouko Lukkari

KILPAILUTOIMINTA 2007

SM talvi Koillismaa 23-24.3.

Yleinen sarja:                      2. Pekka Pesonen, 3. Osmo Hämäläinen ja 16. Eero Lång Taitosarja:                           8. Jouko Lukkari, 22. Harri Kemppainen ja 24. Risto Puolanne Viesti:                                  2. KAIME I (Arto Huotari, Eero Lång, Pertti Karppinen ja Kalle Kauppinen)                                             3. KAIME II (Antti Heikkinen, Pekka Pesonen, Hannu Karila ja                                                Tapani Piirainen) Joukkuekilpailu:                    2. KAIME  (Pekka P, Osmo H, Eero L, Jouko L ja Harri K) SM kesä Mikkeli 14-15.9. Yleinen sarja:                      14. Arto Huotari, 18. Hannu Karila ja 34. Reino Seilonen Taitosarja:                           31. Harri Kemppainen, 46. Jari Nykänen ja 74 Teuvo Jalonen Viesti:                                   9. KAIME Joukkuekilpailu:                  10. KAIME PSM talvi Rovaniemi 17.2. Yleinen sarja:                      1. Eero Lång (ei muita Kainuusta) Taitosarja:                           4. Olavi Koutaniemi, 7. Jouko Lukkari ja 12. Teuvo Jalonen PSM kesä Pulkkila 8.6. Yleinen sarja:                      1. Hannu Karila, 2. Teuvo Jalonen ja 4. Arto Huotari Taitosarja:                           2. Ensio Kariluoto, 6. Jouko Lukkari ja 12. Pekka Pesonen Pm talvi Kuhmo 22.2.      Yleinen sarja:                      1.Eero Lång, 2. Antti Heikkinen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Risto Puolanne, 2. Teuvo Jalonen ja 3. Jouko Lukkari Pm kesä Kuhmo 4.7. Yleinen sarja:                      1.Reino Seilonen, 2 Hannu Karila ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1.Ensio Kariluoto, 2. Jouko Lukkari ja 3. Antti Heikkinen Kainuun cup:                   Yleinen sarja:                      1. Hannu Karila, 2. Antti Heikkinen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen, 2. Risto Puolanne ja 3. Tauno Väisänen VUODEN 2007 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Hannu Karila ja taitosarja Harri Kemppainen

KILPAILUTOIMINTA v 2006

SM talvi Keskipohjanmaa 3-4.3.

Yleinen sarja: 16. Pekka Pesonen, 19. Antti Heikkinen ja 20. Reino Seilonen Taitosarja: 39. Mononen Reino, 45. Lukkari Jouko ja 55. Puolanne Risto Viestit: Yleinen 4. ja Veteraanit 4. ja kakkosjoukkue 11. Joukkuekilpailu: KAIME oli 9. SM kesä KUMU Yleinen sarja: 1.Arto Huotari, 26. Hannu Karila ja 27. Teuvo Jalonen Taito sarja: 16. Jouko Lukkari, 24.Tauno Väisänen ja 39. Ensio Kariluoto Viestit: 3. Veteraanit; joukkueella Reino Seilonen, Teuvo Jalonen ja Hannu Karila. Yleisessä ei joukkuetta. Joukkuekilpailu: KAIME oli 5. PSM talvi Pudasjärvi 17.3. Yleinen sarja:1. Reino Seilonen, 3. Teuvo Jalonen ja 4. Antti Heikkinen Taito sarja: 3. Tauno Väisänen, 5. Jouko Mäkelä ja 7. Seppo Polo PSM kesä Keminmaa 25.8. Yleinen sarja: 4. Teuvo Jalonen 6. Hannu Karila ja 22. Jari Nykänen Taito sarja: 6. Timo Impiö, 8. Eero Lång ja 13. Jouko Lukkari PM talvi / Kajaani Yleinen sarja: 1. Arto Huotari, 2. Tapani Piirainen ja 3. Pekka Pesonen Taito sarja: 1. Jouko Mäkelä, 2. Reino Mononen ja 3. Jouko Lukkari PM kesä / Sotkamo Yleinen sarja: 1. Hannu Karila, 2. Eero Lång ja 3. Jari Nykänen Taito sarja: 1. Harri Kemppainen, 2. Risto Puolanne ja 3. Ensio Kariluoto Vuoden 2006 taitoililjat: Yleinen sarja Arto Huotari, taito sarja Jouko Lukkari Taitomerkkisuoritukset: Suurmestarikuokka Ensio Kariluoto Mestariluokka Pekka Kaartinen ja Teuvo Jalonen

KILPAILUTOIMINTA v 2005

SM talvi/ Liperi- Polvijärvi 25.-26.2

Yleinen sarja: 1. Arto Huotari 3. Pekka Kaartinen ja 4. Pekka Pesonen Taitosarja: 5. Olavi Koutaniemi, 6. Ensio Kariluoto ja 9. Seppo Polo Viestit: Yleinen 3. joukkue Arto Huotari, Pauli Kemppainen, Pekka Kaartinen ja Kalle Kauppinen. Veteraanit: 1. joukkue Eero Lång, Pekka Pesonen ja Tapani Piirainen (Kaime II oli 8.) Joukkuekilpailu: 1. Kainuu, Arto Huotari, Pekka Kaartinen, Pekka Pesonen, Olavi Koutaniemi ja Ensio Kariluoto. SM kesä Pieksänmaa 9.-10.9 Yleinen sarja: 23. Reino Seilonen, 45. Arto Huotari ja 53. Osmo Hämäläinen Taitosarja: 21. Harri Kemppainen, 46. Jouko Lukkari ja 79. Seppo Polo Viestit: Veteraaneissa Kainuu oli 2. joukkueella Osmo Hämäläinen, Reino Seilonen ja Hannu Karila Yleisessä sarjassa Kainuulla ei ollut joukkuetta. Joukkuekilpailussa Kainuu sijoittui kymmenenneksi. PSM talvi / Suomussalmi Yleinen sarja: 2. Antti Heikkinen, 5. Hannu Karila ja 6. Pekka Pesonen Taitosarja: 2. Jouko Lukkari, 3. Jouko Mäkelä ja 6. Harri Kemppainen PSM kesä / Suomussalmi Yleinen sarja: 1. Hannu Karila, 5. Reino Seilonen ja 9. Arto Huotari Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen, 6. Reino Mononen ja 7. Jouko Lukkari Pm talvi/ Kuhmo Yleinen sarja: 1. Reino Seilonen, 2. Pekka Pesonen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1.Tauno Väisänen, 2. Ensio Kariluoto ja 3. Jouko Mäkelä Pm talvi/ Kuhmo Yleinen sarja: 1. Reino Seilonen, 2. Pekka Pesonen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1.Tauno Väisänen, 2. Ensio Kariluoto ja 3. Jouko Mäkelä Pm kesä / Vuokatti Yleinen sarja: 1. Hannu Karila, 2. Pekka Kaartinen ja 3. Jari Juntunen Taitosarja: 1. Risto Puolanne, 2. Ensio Keriluoto ja 3. Eero Lång VUODEN 2005 TAITOILIJAT Yleinen sarja Arto Huotari ja Taitosarja Jouko Lukkari Taitomerkki

KILPAILUTOIMINTA v 2004

SM talvi/ Lapua 5.-6.3

Yleinen sarja: 2. Antti Heikkinen 14. Pekka Pesonen ja 15. Arto Huotari Taitosarja: 1. Risto Puolanna, 3. Ensio Kariluoto ja 52. Tauno Väisänen Viestit: Yleinen 2. joukkue Antti Heikkinen, Arto Huotari, Jari Juntunen ja Kalle Kauppinen. Veteraanit: 1. joukkue Hannu Karila, Pekka Pesonen ja Tapani Piirainen (Kaime II oli 8.) Joukkuekilpailu: 1. Kainuu, Antti Heikkinen, Arto Huotari, Pekka Pesonen, Risto Puolanne ja Ensio Kariluoto. SM kesä Keminmaa 3.-4.9 Yleinen sarja: 22. Reino Seilonen, 24. Pekka Kaartinen ja 26. Osmo Hämäläinen Taitosarja: 10. Olavi Koutaniemi, 36. Jouko Lukkari ja 45. Ensio Kariluoto Viestit: Veteraaneissa Kainuu oli 4. Yleisessä sarjassa ei Kainuulla ollut joukkuetta. Joukkuekilpailussa Kainuu sijoittui kuudenneksi. PSM talvi / Pello Yleinen sarja: 2. Reino Seilonen, 5. Eero Lång ja 9. Pekka Pesonen Taitosarja: 3. Teuvo Jalonen, 7. Jouko Lukkari ja 18. Markku Tervonen PSM kesä / Taivalkoski Yleinen sarja: 2. Arto Huotari, 3. Hannu Karila ja 8. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen, 2. Harri Kemppainen ja 4. Risto Puolanne. Pm talvi/ Vaala Yleinen sarja: 1. Pauli Kemppainen, 2. Pekka Pesonen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1. Risto Puolanne, 2. Teuvo Jalonen ja 3. Harri Kemppainen Pm kesä / Kajaani Yleinen sarja: 1. Hannu Karila, 2. Teuvo Jalonen ja 3. Reino Seilonen Taitosarja: 1. Jouko Mäkelä, 2. Jouko Lukkari ja 3. Harri Kemppainen VUODEN 2004 TAITOILIJAT Yleinen sarja Pekka Kaartinen ja Taitosarja Ensio Kariluoto

KILPAILUTOIMINTA v 2003

SM talvi/ Nykarleby

Yleinen sarja: 25. Arto Huotari, 26. Pekka Kaartinen ja 40. Eero Lång Taitosarja: 10. Teuvo Jalonen, 15. Tauno Väisänen ja 16. Seppo Kellokumpu Viestit: Yleinen 3. joukkueella Antti Heikkinen, Arto Huotari, Juha Keränen ja Hannu Karila Veteraanit 7. joukkueella Osmo Hämäläinen, Pauli Kemppainen ja Pekka Pesonen ( KAIME II sijoitus 11.) Joukkuetuloksissa Kainuu sijoittui kahdeksanneksi SM kesä/ Ikaalinen Yleinen sarja: 3. Pekka Kaartinen 7. Hannu Karila ja 21. Reino Seilonen Taitosarja: 9. Jouko Lukkari, 12. Harri Kemppainen ja 30. Teuvo Jalonen Viestit: Yleinen 8. joukkueella Juha Keränen, Pekka Kaartinen, Hannu Karila ja Arto Huotari Veteraanit 5. joukkueella Osmo Hämäläinen, Teuvo Jalonen ja Reino Seilonen Joukkuetuloksissa Kainuu oli toinen PSM talvi/ Pudasjärvi Yleinen sarja: 3. Eero Lång, 4. Osmo Hämäläinen ja 5. Teuvo Jalonen Taitosarja: 3. Jouko Lukkari, 4. Yrjö Keränen ja 5. Risto Puolanne PSM kesä/ Pello Yleinen sarja: Ei Kainuulaisia ! Taitosarja: 1. Tauno Väisänen, 6. Jouko Lukkari ja 7. Risto Puolanne Pm talvi/ Puolanka Yleinen sarja: 1. Arto Huotari, 2. Rauno Pyykkönen ja 3. Osmo Hämäläinen Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen , 2. Timo Impiö ja 3. Jouko Lukkari Pm kesä/ Kuhmo Yleinen sarja: 1. Reino Seilonen, 2. Teuvo Jalonen ja 3.Osmo Hämäläinen Taitosarja: 1. Tauno Väisänen, 2. Antti Heikkinen ja 3. Jouko Lukkari VUODEN 2003 TAITOILIJAT Yleinen sarja Pekka Kaartinen ja taitosarja Teuvo Jalonen

KILPAILUTOIMINTA v 2002

SM talvi/ Rovaniemi

Yleinen sarja: 13. Jari Juntunen, 18. Antti Heikkinen ja 20. Pekka Kaartinen Taitosarja: 13. Harri Kemppainen, 14. Reino Mononen ja 26. Ensio Kariluoto Viestit: Yleinen 3. joukkueella Antti Heikkinen, Arto Huotari, Hannu Karila ja Juha Keränen. Veteraanit 1. joukkueella Pauli Kemppainen, Rauno Pyykkönen ja Pekka Pesonen Joukkuetuloksissa Kainuu sijoittui seitsemänneksi. SM kesä/ Oulu Yleinen sarja: 15. Pekka Kaartinen, 29. Arto Huotari ja 69. Hannu Karila Taitosarja: 3. Jouko Lukkari, 16. Risto Puolanne ja 52. Rauno Pyykkönen Viestit: Yleinen 3. joukkueella Juha Keränen, Arto Huotari, Pekka Kaartinen ja Hannu Karila Veteraanit 10. ja joukkuetuloksissa Kainuu sijoittui kahdeksanneksi. PSM talvi/ Sotkamo Yleinen sarja: 9. Arto Huotari, 12, Pekka Pesonen ja 13, Jari Juntunen Taitosarja: 3. Risto Puolanne, 7. Ensio Kariluoto ja 13. Tauno Väisänen PSM kesä/ Kajaani Yleinen sarja: 2. Reino Seilonen, 4. Pekka Kaartinen ja 11. Arto Huotari Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen, 12. Jouko Lukkari ja 19 Harri Kemppainen Piirien välisen joukkuekilpailun voitti Kainuu Pm talvi/Suomussalmi Yleinen sarja: 1. Eero Lång, 2. Pekka Kaartinen ja 3. Arto Huotari Taitosarja: 1. Ensio Kariluoto, 2. Jouko Lukkari ja 3. Teuvo Moilanen Pm kesä/ Sotkamo Yleinen sarja: 1. Pekka Kaartinen ja 2. Arto Huotari Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen, 2. Jouko Mäkelä ja 3. Antti Heikkinen VUODEN 2002 TAITOILIJAT Yleinen sarja Pekka Kaartinen ja taitosarja Risto Puolanne

KILPAILUTOIMINTA 2000

SM talvikisat

Yleinen sarja 21. Juha Keränen, 36. Rauno Pyykkönen ja 50. Antti Heikkinen Veteraanisarja 11. Reino Mononen, 31. Jouko Lukkari ja 53. Timo Impiö Viestit Yleinen 9. KAIME 1 ja veteraanit 5. KAIME1 joukkueena 9. SM kesäkisat kainuulaisilla ei ollut osanottooikeutta Psm talvikisat Yleinen sarja 1. Osmo Hämäläinen 2. Pauli Kemppainen ja 10 Teuvo Jalonen Veteraanit 1. Risto Puolanne, 3. Teuvo Moilanen ja 4. Jouko Lukkari Psm kesäkisat Yleinen 3. Arto Huotari, 9. Reino Seilonen ja 17. Harri Kemppainen Taitosarja 4. Eero Lång, 7. Jouko Lukkari ja 8. Ensio Kariluoto Pm talvikilpailut Yleinen 1. Arto Huotari, 2. Ari Karppinen ja 3. Eero Lång Veteraanit 1. Teuvo Jalonen, 2. Teuvo Moilanen ja 3. Reino Mononen Pm kesäkilpailut Yleinen 1. Jari Juntunen, 2. Reino Seilonen ja 3. Ari Karppinen Taitosarja 1. Ensio Kariluoto, 2. Eero Lång ja 3. Jouko Lukkari VUODEN 2000 TAITOILIJAT Yleinen Sarja Juha Keränen ja veteraanit Reino Mononen SUOMEN METSÄURHEILULIITON HOPEISEN ANSIOLEVYKKEEN SAIVAT Pentti Vartiainen, Reino Seilonen, Ensio Kariluoto ja Teuvo Jalonen
Kilpailumenestystä vuosien varrelta <2013
Kainuun metsätaito ry
kaime(at)kaime.net

KILPAILUTOIMINTA 2013

SM talvi Juupajoki 1.-2.3.2013

Yleinen sarja:                      8. Arto Huotari  63 Eero Lång ja 67. Pekka Pesonen Taitosarja:                           14. Ensio Kariluoto, 19. Reino Seilonen  ja 20. Risto Puolanne Joukkuekilpailu:                   9. KAIME SM kesä Espoo 13.9.-14.9.2013 Yleinen sarja:                     17. Arto Huotari ja 49 Pekka Kaartinen Taitosarja:                           17. Jouko Lukkari 33. Reino Seilonen ja 49. Ensio Kariluoto. Joukkuekilpailu:                  12. KAIME PSM talvi 25.1.2013 Keminmaa Yleinen sarja:                      10. Eero Lång  ja 13. Pekka Pesonen Taitosarja:                           4. Risto Puolanne,  6. Jouko Lukkari  7. Ensio Kariluoto PSM kesä 6.6.2013 Kiiminki Jääli Yleinen sarja:                     Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen 2. Eero Lång ja 3. Jouko Lukkari Pm talvi 16.2.2013 Suomussalmi Yleinen sarja:                      1.Arto Huotari  2.Tapani Piirainen ja 3. Eero Lång Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen  2 Ensio Kariluoto ja 3. Reino Seilonen Pm kesä 8.7.2013 Vuokatti Taitosarja:                           1. Arto Huotari 2. Risto Puolanne  3. Ensio Kariluoto VUODEN 2013 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Arto Huotari ja taitosarja Jouko Lukkari

KILPAILUTOIMINTA 2012

SM talvi 9.-10.3.2012 Nastola Pajulahti

Yleinen sarja:                      21. Arto Huotari 27. Pekka kaartinen 28. Tapani Piirainen Taitosarja:                           30. Eero Lång, 43. Jouko Lukkari  ja 67. Teuvo Jalonen Viesti: Joukkuekilpailu:                  11. KAIME SM kesä Laukaa 21.-22.9.2012 Yleinen sarja:                     33. Arto Huotari ja 60 Pekka Kaartinen Taitosarja:                           21. Teuvo Jalonen  28. Jouko Lukkari ja 46. Risto Puolanne. Viesti:Veteraanit                 7. KAIME Joukkuekilpailu:                  14. KAIME PSM talvi 24.2.2012 Ii Yleinen sarja:                      4. Hannu Karila  7. Arto Huotari ja 11. Pekka Pesonen Taitosarja:                           2.. Ensio Kariluoto 4. Olavi Koutaniemi ja 5. Teuvo Jalonen PSM kesä 8.6.2012 Rovaniemi Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari Taitosarja:                           7. Teuvo Jalonen  9. Ensio Kariluoto 10. Jouko Lukkari Pm talvi 7.1.2012 Sotkamo Yleinen sarja:                      1.Pekka Pesonen  2. Hannu Karila ja 3. Tapani Piirainen Taitosarja:                           1. Heikki Rahko  2 Reino Seilonen  ja 3. Risto Puolanne Pm kesä kesä 2.7.2012 Kuhmo Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen 2. Jouko Lukkari  3. Jouko Mäkelä VUODEN 2012 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Arto Huotari ja taitosarja Jouko Lukkari

KILPAILUTOIMINTA 2011

SM talvi 18.3.-19.3.2011 Pello

Yleinen sarja:                      10. Tapani Piirainen, 20. Arto Huotari  ja 23. Osmo Hämäläinen Taitosarja:                           2. Ensio Kariluoto, 6. Teuvo Jalonen ja 8. Olavi Koutaniemi Viesti:                                  5. KAIME Joukkuekilpailu:                   1. KAIME SM kesä 9.9.-10.9.2011 Heinola ja Hartola Yleinen sarja:                     11. Hannu Karila 19. Arto Huotari ja 57 Osmo Hämäläinen Taitosarja:                           9. Reino Seilonen 15. Harri Kemppainen ja 17. Teuvo Jalonen Viesti:Veteraanit                  5. KAIME 1 ja  6.  KAIME 2           Joukkuekilpailu:                   5. KAIME PSM talvi 5.3.2011 Puolanka Yleinen sarja:                      3. Arto Huotari , 8. Pekka Kaartinen ja 12. Eero Lång Taitosarja:                           1.. Ensio Kariluoto 2. Harri Kemppainen ja 8. Jouko Lukkari PSM kesä 12.8.2011 Kajaani Yleinen sarja:                      4. Arto Huotari 5. Hannu Karila ja 6. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Harri Kemppainen, 3. Risto Puolanne ja 11. Teuvo Jalonen Pm talvi 5.2.2011 Paltamo Yleinen sarja:                      1.Eero Lång  2. Hannu Karila ja 3. Tapani Piirainen Taitosarja:                           1. Ensio Kariluoto  2 Teuvo Jalonen  ja 3. Olavi Koutaniemi Pm kesä kesä 12.8.2011 Kajaani Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari 2. Hannu Karila ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Harri Kemppainen  2. Risto Puolanne 3. Teuvo Jalonen  VUODEN 2011 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Arto Huotari ja taitosarja Teuvo Jalonen

KILPAILUTOIMINTA 2010

SM talvi Salo 26.-27.2.2010

Yleinen sarja:                      12. Eero Lång, 37. Tapani Piirainen ja  44. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           23. Harri Kemppainen, 24. Jouko Lukkari ja 27 Risto Puolanne Viesti:                                  8. KAIME Joukkuekilpailu:                   9. KAIME SM kesä Ähtäri 10.-11.9.2010 Yleinen sarja:                     16. Pekka Kaartinen 26. Arto Huotari ja 39. Eero Lång Taitosarja:                           17. Teuvo Jalonen 27. Harri Kemppainen ja  30. Risto Puolanne Viesti:                                Joukkuekilpailu:                  6. KAIME PSM talvi Posio 12.2.2010 Yleinen sarja:                      4. Arto Huotari , 7. Rauno Pyykkönen ja 8. Osmo Hämäläinen Taitosarja:                           2. Jouko Lukkari  3. Ensio Kariluoto ja 6. Olavi Koutaniemi PSM kesä Taivalkoski 27.8.2010 Yleinen sarja:                      2. Pekka Kaartinen, 3. Hannu Karila ja 6. Eero Lång Taitosarja:                           4. Risto Puolanne, 7. Teuvo Jalonen ja 8. Ensio Kariluoto Pm talvi Kajaani 13.3.2010 Yleinen sarja:                      1.Pekka Pesonen  2. Pekka Kaartinen ja 3. Osmo Hämäläinen Taitosarja:                           1. Harri Kemppainen  2 Jouko Lukkari  ja 3. Risto Puolanne Pm kesä Suomussalmi 6.7.2020 Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari 2. Teuvo Jalonen ja 3. Hannu Karila Taitosarja:                           1. Jouko Lukkari  2. Risto Puolanne 3. Ensio Kariluoto  VUODEN 2010 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Pekka Kaartinen ja taitosarja Harri Kemppainen

KILPAILUTOIMINTA 2009

SM talvi Tampere 6-7.3.

Yleinen sarja:                      3. Pekka Pesonen, 18. Arto Huotari, ja  22. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           11. Olavi Koutaniemi, 20. Reino Seilonen ja 42. Jouko Mäkelä Viesti:                                  9. KAIME 2 Joukkuekilpailu:                   3. KAIME (Pekka Pesonen, Arto Huotari, Pekka Kaartinen, Olavi Koutaniemi  , Reino                                                 Seilonen) SM kesä ÖSI Luoto ja Uusikaarlepyy 11.-12.9.2009 Yleinen sarja:                      19. Eero Lång, 27. Arto Huotari, ja 35. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           19. Ensio Kariluoto, 43 Harri Kemppainen ja 53 Teuvo Jalonen Viesti:                                Joukkuekilpailu:                    8. KAIME PSM talvi Pudasjärvi 27.2. Yleinen sarja:                      3. Eero Lång, 4. Arto Huotari ja 5.Pauli Kemppainen Taitosarja:                           1. Ensio Kariluoto 4. Jouko Lukkari ja 6. Risto Puolanne PSM kesä Kemi 4.7. Yleinen sarja:                      9. Arto Huotari, 10. Eero Lång Taitosarja:                           1. Jouko Lukkari, 2. Risto Puolanne ja 8. Teuvo Jalonen Pm talvi Puolanka 28.2.     Yleinen sarja:                      1.Pekka Pesonen  2. Eero Lång  ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Reino Seilonen 2 Harri Kemppainen  ja 3.Olavi Koutaniemi Pm kesä Kuhmo  6.6. Yleinen sarja:                      1. Reino Seilonen 2. Pekka Kaartinen ja 3. Eero Lång Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen 2. Risto Puolanne 3. Ensio Kariluoto  VUODEN 2009 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Arto Huotari ja taitosarja Ensio Kariluoto

KILPAILUTOIMINTA 2008

Kesä Joensuu 12-13.9.

Yleinen sarja:                      9. Hannu Karila, 29. Arto Huotari, ja 40. Teuvo Jalonen Taitosarja:                           21. Jouko Lukkari, 27. Risto Puolanne ja 35 Eero Lång Viesti:                                Joukkuekilpailu:                  7. KAIME PSM talvi Suomussalmi 15.3. Yleinen sarja:                      5. Eero Lång, 6. Pauli Kemppainen ja 8. Hannu Karila Taitosarja:                           1. Reino Mononen 2. Jouko Mäkelä ja 3. Ensio Kariluoto PSM kesä Vuokatti 5.7. Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari 11. Pekka Kaartinen ja 16. Eero Lång Taitosarja:                           1. Ensio Kariluoto, 10. Risto Puolanne ja  22. Timo Orre Pm talvi Paltamo 27.2.      Yleinen sarja:                      1.Arto Huotari  2. Antti Heikkinen  3. Pauli Kemppainen Taitosarja:                           1. Tauno Väisänen, 2 Jouko Lukkari  3.Timo Impiö Pm kesä Vuokatti 5.7. Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari 2. Pekka Kaartinen ja 3. Eero Lång Pm kesä Paltamo 8.7. Taitosarja:                           1. Risto Puolanne, 2. Jouko Lukkari  3. Harri Kemppainen Kainuun cup:                  Yleinen sarja:                      1. Arto Huotari, 2. Antti Heikkinen ja 3. Pauli Kemppainen Taitosarja:                           1. Tauno Väisänen, 2. Ensio Kariluoto ja 3. Reino Mononen  VUODEN 2008 TAITOILIJAT: Yleinen sarja  Hannu Karila ja taitosarja Jouko Lukkari

KILPAILUTOIMINTA 2007

SM talvi Koillismaa 23-24.3.

Yleinen sarja:                      2. Pekka Pesonen, 3. Osmo Hämäläinen ja 16. Eero Lång Taitosarja:                           8. Jouko Lukkari, 22. Harri Kemppainen ja 24. Risto Puolanne Viesti:                                  2. KAIME I (Arto Huotari, Eero Lång, Pertti Karppinen ja Kalle Kauppinen)                                             3. KAIME II (Antti Heikkinen, Pekka Pesonen, Hannu Karila ja                                                Tapani Piirainen) Joukkuekilpailu:                    2. KAIME  (Pekka P, Osmo H, Eero L, Jouko L ja Harri K) SM kesä Mikkeli 14-15.9. Yleinen sarja:                      14. Arto Huotari, 18. Hannu Karila ja 34. Reino Seilonen Taitosarja:                           31. Harri Kemppainen, 46. Jari Nykänen ja 74 Teuvo Jalonen Viesti:                                   9. KAIME Joukkuekilpailu:                  10. KAIME PSM talvi Rovaniemi 17.2. Yleinen sarja:                      1. Eero Lång (ei muita Kainuusta) Taitosarja:                           4. Olavi Koutaniemi, 7. Jouko Lukkari ja 12. Teuvo Jalonen PSM kesä Pulkkila 8.6. Yleinen sarja:                      1. Hannu Karila, 2. Teuvo Jalonen ja 4. Arto Huotari Taitosarja:                           2. Ensio Kariluoto, 6. Jouko Lukkari ja 12. Pekka Pesonen Pm talvi Kuhmo 22.2.      Yleinen sarja:                      1.Eero Lång, 2. Antti Heikkinen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Risto Puolanne, 2. Teuvo Jalonen ja 3. Jouko Lukkari Pm kesä Kuhmo 4.7. Yleinen sarja:                      1.Reino Seilonen, 2 Hannu Karila ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1.Ensio Kariluoto, 2. Jouko Lukkari ja 3. Antti Heikkinen Kainuun cup:                   Yleinen sarja:                      1. Hannu Karila, 2. Antti Heikkinen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja:                           1. Teuvo Jalonen, 2. Risto Puolanne ja 3. Tauno Väisänen VUODEN 2007 TAITOILIJAT: Yleinen sarja Hannu Karila ja taitosarja Harri Kemppainen

KILPAILUTOIMINTA v 2006

SM talvi Keskipohjanmaa 3-4.3.

Yleinen sarja: 16. Pekka Pesonen, 19. Antti Heikkinen ja 20. Reino Seilonen Taitosarja: 39. Mononen Reino, 45. Lukkari Jouko ja 55. Puolanne Risto Viestit: Yleinen 4. ja Veteraanit 4. ja kakkosjoukkue 11. Joukkuekilpailu: KAIME oli 9. SM kesä KUMU Yleinen sarja: 1.Arto Huotari, 26. Hannu Karila ja 27. Teuvo Jalonen Taito sarja: 16. Jouko Lukkari, 24.Tauno Väisänen ja 39. Ensio Kariluoto Viestit: 3. Veteraanit; joukkueella Reino Seilonen, Teuvo Jalonen ja Hannu Karila. Yleisessä ei joukkuetta. Joukkuekilpailu: KAIME oli 5. PSM talvi Pudasjärvi 17.3. Yleinen sarja:1. Reino Seilonen, 3. Teuvo Jalonen ja 4. Antti Heikkinen Taito sarja: 3. Tauno Väisänen, 5. Jouko Mäkelä ja 7. Seppo Polo PSM kesä Keminmaa 25.8. Yleinen sarja: 4. Teuvo Jalonen 6. Hannu Karila ja 22. Jari Nykänen Taito sarja: 6. Timo Impiö, 8. Eero Lång ja 13. Jouko Lukkari PM talvi / Kajaani Yleinen sarja: 1. Arto Huotari, 2. Tapani Piirainen ja 3. Pekka Pesonen Taito sarja: 1. Jouko Mäkelä, 2. Reino Mononen ja 3. Jouko Lukkari PM kesä / Sotkamo Yleinen sarja: 1. Hannu Karila, 2. Eero Lång ja 3. Jari Nykänen Taito sarja: 1. Harri Kemppainen, 2. Risto Puolanne ja 3. Ensio Kariluoto Vuoden 2006 taitoililjat: Yleinen sarja Arto Huotari, taito sarja Jouko Lukkari Taitomerkkisuoritukset: Suurmestarikuokka Ensio Kariluoto Mestariluokka Pekka Kaartinen ja Teuvo Jalonen

KILPAILUTOIMINTA v 2005

SM talvi/ Liperi- Polvijärvi 25.-26.2

Yleinen sarja: 1. Arto Huotari 3. Pekka Kaartinen ja 4. Pekka Pesonen Taitosarja: 5. Olavi Koutaniemi, 6. Ensio Kariluoto ja 9. Seppo Polo Viestit: Yleinen 3. joukkue Arto Huotari, Pauli Kemppainen, Pekka Kaartinen ja Kalle Kauppinen. Veteraanit: 1. joukkue Eero Lång, Pekka Pesonen ja Tapani Piirainen (Kaime II oli 8.) Joukkuekilpailu: 1. Kainuu, Arto Huotari, Pekka Kaartinen, Pekka Pesonen, Olavi Koutaniemi ja Ensio Kariluoto. SM kesä Pieksänmaa 9.-10.9 Yleinen sarja: 23. Reino Seilonen, 45. Arto Huotari ja 53. Osmo Hämäläinen Taitosarja: 21. Harri Kemppainen, 46. Jouko Lukkari ja 79. Seppo Polo Viestit: Veteraaneissa Kainuu oli 2. joukkueella Osmo Hämäläinen, Reino Seilonen ja Hannu Karila Yleisessä sarjassa Kainuulla ei ollut joukkuetta. Joukkuekilpailussa Kainuu sijoittui kymmenenneksi. PSM talvi / Suomussalmi Yleinen sarja: 2. Antti Heikkinen, 5. Hannu Karila ja 6. Pekka Pesonen Taitosarja: 2. Jouko Lukkari, 3. Jouko Mäkelä ja 6. Harri Kemppainen PSM kesä / Suomussalmi Yleinen sarja: 1. Hannu Karila, 5. Reino Seilonen ja 9. Arto Huotari Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen, 6. Reino Mononen ja 7. Jouko Lukkari Pm talvi/ Kuhmo Yleinen sarja: 1. Reino Seilonen, 2. Pekka Pesonen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1.Tauno Väisänen, 2. Ensio Kariluoto ja 3. Jouko Mäkelä Pm talvi/ Kuhmo Yleinen sarja: 1. Reino Seilonen, 2. Pekka Pesonen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1.Tauno Väisänen, 2. Ensio Kariluoto ja 3. Jouko Mäkelä Pm kesä / Vuokatti Yleinen sarja: 1. Hannu Karila, 2. Pekka Kaartinen ja 3. Jari Juntunen Taitosarja: 1. Risto Puolanne, 2. Ensio Keriluoto ja 3. Eero Lång VUODEN 2005 TAITOILIJAT Yleinen sarja Arto Huotari ja Taitosarja Jouko Lukkari Taitomerkki

KILPAILUTOIMINTA v 2004

SM talvi/ Lapua 5.-6.3

Yleinen sarja: 2. Antti Heikkinen 14. Pekka Pesonen ja 15. Arto Huotari Taitosarja: 1. Risto Puolanna, 3. Ensio Kariluoto ja 52. Tauno Väisänen Viestit: Yleinen 2. joukkue Antti Heikkinen, Arto Huotari, Jari Juntunen ja Kalle Kauppinen. Veteraanit: 1. joukkue Hannu Karila, Pekka Pesonen ja Tapani Piirainen (Kaime II oli 8.) Joukkuekilpailu: 1. Kainuu, Antti Heikkinen, Arto Huotari, Pekka Pesonen, Risto Puolanne ja Ensio Kariluoto. SM kesä Keminmaa 3.-4.9 Yleinen sarja: 22. Reino Seilonen, 24. Pekka Kaartinen ja 26. Osmo Hämäläinen Taitosarja: 10. Olavi Koutaniemi, 36. Jouko Lukkari ja 45. Ensio Kariluoto Viestit: Veteraaneissa Kainuu oli 4. Yleisessä sarjassa ei Kainuulla ollut joukkuetta. Joukkuekilpailussa Kainuu sijoittui kuudenneksi. PSM talvi / Pello Yleinen sarja: 2. Reino Seilonen, 5. Eero Lång ja 9. Pekka Pesonen Taitosarja: 3. Teuvo Jalonen, 7. Jouko Lukkari ja 18. Markku Tervonen PSM kesä / Taivalkoski Yleinen sarja: 2. Arto Huotari, 3. Hannu Karila ja 8. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen, 2. Harri Kemppainen ja 4. Risto Puolanne. Pm talvi/ Vaala Yleinen sarja: 1. Pauli Kemppainen, 2. Pekka Pesonen ja 3. Pekka Kaartinen Taitosarja: 1. Risto Puolanne, 2. Teuvo Jalonen ja 3. Harri Kemppainen Pm kesä / Kajaani Yleinen sarja: 1. Hannu Karila, 2. Teuvo Jalonen ja 3. Reino Seilonen Taitosarja: 1. Jouko Mäkelä, 2. Jouko Lukkari ja 3. Harri Kemppainen VUODEN 2004 TAITOILIJAT Yleinen sarja Pekka Kaartinen ja Taitosarja Ensio Kariluoto

KILPAILUTOIMINTA v 2003

SM talvi/ Nykarleby

Yleinen sarja: 25. Arto Huotari, 26. Pekka Kaartinen ja 40. Eero Lång Taitosarja: 10. Teuvo Jalonen, 15. Tauno Väisänen ja 16. Seppo Kellokumpu Viestit: Yleinen 3. joukkueella Antti Heikkinen, Arto Huotari, Juha Keränen ja Hannu Karila Veteraanit 7. joukkueella Osmo Hämäläinen, Pauli Kemppainen ja Pekka Pesonen ( KAIME II sijoitus 11.) Joukkuetuloksissa Kainuu sijoittui kahdeksanneksi SM kesä/ Ikaalinen Yleinen sarja: 3. Pekka Kaartinen 7. Hannu Karila ja 21. Reino Seilonen Taitosarja: 9. Jouko Lukkari, 12. Harri Kemppainen ja 30. Teuvo Jalonen Viestit: Yleinen 8. joukkueella Juha Keränen, Pekka Kaartinen, Hannu Karila ja Arto Huotari Veteraanit 5. joukkueella Osmo Hämäläinen, Teuvo Jalonen ja Reino Seilonen Joukkuetuloksissa Kainuu oli toinen PSM talvi/ Pudasjärvi Yleinen sarja: 3. Eero Lång, 4. Osmo Hämäläinen ja 5. Teuvo Jalonen Taitosarja: 3. Jouko Lukkari, 4. Yrjö Keränen ja 5. Risto Puolanne PSM kesä/ Pello Yleinen sarja: Ei Kainuulaisia ! Taitosarja: 1. Tauno Väisänen, 6. Jouko Lukkari ja 7. Risto Puolanne Pm talvi/ Puolanka Yleinen sarja: 1. Arto Huotari, 2. Rauno Pyykkönen ja 3. Osmo Hämäläinen Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen , 2. Timo Impiö ja 3. Jouko Lukkari Pm kesä/ Kuhmo Yleinen sarja: 1. Reino Seilonen, 2. Teuvo Jalonen ja 3.Osmo Hämäläinen Taitosarja: 1. Tauno Väisänen, 2. Antti Heikkinen ja 3. Jouko Lukkari VUODEN 2003 TAITOILIJAT Yleinen sarja Pekka Kaartinen ja taitosarja Teuvo Jalonen

KILPAILUTOIMINTA v 2002

SM talvi/ Rovaniemi

Yleinen sarja: 13. Jari Juntunen, 18. Antti Heikkinen ja 20. Pekka Kaartinen Taitosarja: 13. Harri Kemppainen, 14. Reino Mononen ja 26. Ensio Kariluoto Viestit: Yleinen 3. joukkueella Antti Heikkinen, Arto Huotari, Hannu Karila ja Juha Keränen. Veteraanit 1. joukkueella Pauli Kemppainen, Rauno Pyykkönen ja Pekka Pesonen Joukkuetuloksissa Kainuu sijoittui seitsemänneksi. SM kesä/ Oulu Yleinen sarja: 15. Pekka Kaartinen, 29. Arto Huotari ja 69. Hannu Karila Taitosarja: 3. Jouko Lukkari, 16. Risto Puolanne ja 52. Rauno Pyykkönen Viestit: Yleinen 3. joukkueella Juha Keränen, Arto Huotari, Pekka Kaartinen ja Hannu Karila Veteraanit 10. ja joukkuetuloksissa Kainuu sijoittui kahdeksanneksi. PSM talvi/ Sotkamo Yleinen sarja: 9. Arto Huotari, 12, Pekka Pesonen ja 13, Jari Juntunen Taitosarja: 3. Risto Puolanne, 7. Ensio Kariluoto ja 13. Tauno Väisänen PSM kesä/ Kajaani Yleinen sarja: 2. Reino Seilonen, 4. Pekka Kaartinen ja 11. Arto Huotari Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen, 12. Jouko Lukkari ja 19 Harri Kemppainen Piirien välisen joukkuekilpailun voitti Kainuu Pm talvi/Suomussalmi Yleinen sarja: 1. Eero Lång, 2. Pekka Kaartinen ja 3. Arto Huotari Taitosarja: 1. Ensio Kariluoto, 2. Jouko Lukkari ja 3. Teuvo Moilanen Pm kesä/ Sotkamo Yleinen sarja: 1. Pekka Kaartinen ja 2. Arto Huotari Taitosarja: 1. Teuvo Jalonen, 2. Jouko Mäkelä ja 3. Antti Heikkinen VUODEN 2002 TAITOILIJAT Yleinen sarja Pekka Kaartinen ja taitosarja Risto Puolanne

KILPAILUTOIMINTA 2000

SM talvikisat

Yleinen sarja 21. Juha Keränen, 36. Rauno Pyykkönen ja 50. Antti Heikkinen Veteraanisarja 11. Reino Mononen, 31. Jouko Lukkari ja 53. Timo Impiö Viestit Yleinen 9. KAIME 1 ja veteraanit 5. KAIME1 joukkueena 9. SM kesäkisat kainuulaisilla ei ollut osanottooikeutta Psm talvikisat Yleinen sarja 1. Osmo Hämäläinen 2. Pauli Kemppainen ja 10 Teuvo Jalonen Veteraanit 1. Risto Puolanne, 3. Teuvo Moilanen ja 4. Jouko Lukkari Psm kesäkisat Yleinen 3. Arto Huotari, 9. Reino Seilonen ja 17. Harri Kemppainen Taitosarja 4. Eero Lång, 7. Jouko Lukkari ja 8. Ensio Kariluoto Pm talvikilpailut Yleinen 1. Arto Huotari, 2. Ari Karppinen ja 3. Eero Lång Veteraanit 1. Teuvo Jalonen, 2. Teuvo Moilanen ja 3. Reino Mononen Pm kesäkilpailut Yleinen 1. Jari Juntunen, 2. Reino Seilonen ja 3. Ari Karppinen Taitosarja 1. Ensio Kariluoto, 2. Eero Lång ja 3. Jouko Lukkari VUODEN 2000 TAITOILIJAT Yleinen Sarja Juha Keränen ja veteraanit Reino Mononen SUOMEN METSÄURHEILULIITON HOPEISEN ANSIOLEVYKKEEN SAIVAT Pentti Vartiainen, Reino Seilonen, Ensio Kariluoto ja Teuvo Jalonen
Kilpailumenestystä vuosien varrelta <2013
Kainuun metsätaito ry